گلدان های پلاستیکی در مقایسه با گلدان های سفالی: آیا گزینه بهتری نسبت به گلدان های پلاستیکی برای باغبانان وجود دارد؟

گزینه های مختلفی برای کاشت گیاه در باغ وجود دارد، از جمله گلدان های سفالی، پلاستیکی و رزینی. نکته ای که  مسلم است این است که گلدان های سفالی و پلاستیکی هر دو محبوب هستند اما مطمئناً در چند فصل برای شما و گیاهانتان دردسر ایجاد می کنند.

از طرف دیگر، کاشت های مبتنی بر رزین دوام بیشتری برای مقاومت در برابر آزمایش زمان ارائه می دهند. اما سوالی که پیش می آید این است که چه چیزی باعث می‌شود گلدان‌های سفالی و گلدان‌های پلاستیکی به محل‌های نامطلوب برای نگهداری گیاه تبدیل شوند؟

مشکل گلدان های سفالی چیست؟

قرن هاست که از گلدان های سفالی برای نگهداری گیاهان استفاده می شود.

به این دلیل که خاک رس یک محیط عالی برای گیاهانی است که خاک متوسط ​​تا خشک را ترجیح می دهند زیرا ترکیب متخلخل خاک رس اجازه می دهد تا رطوبت از طریق دیواره های کاشت به داخل و خارج خاک حرکت کند. با این حال، خاک رس معایب زیادی دارد.

به عنوان مثال، خاک رس یک ماده سنگین با انعطاف پذیری بسیار کم است، به این معنی که به راحتی می شکند و جابجایی آن دشوار است.

بعلاوه، گلدان های سفالی وقتی بیرون گرم است، رطوبت را سریعتر آزاد می کنند، به این معنی که برای جلوگیری از خشک شدن خاک، باید گیاهان را بیشتر آبیاری کنید.

گلدان پلاستیکی

معایب گلدان سفالی:

  • به راحتی می شکند، به خصوص اگر زیاد جابجا شود. کاشت مجدد گیاهان بدون شکستن گلدان کار دشواری است.
  • مسائل مربوط به زهکشی، تصور کنید سعی می کنید سوراخ هایی را در یک گلدان سفالی ایجاد کنید، در صورتی که موفق شوید به گلدان آسیبی نرسانید. آبیاری گلدان، جلوگیری از پوسیدگی ریشه، آبیاری به میزان کم و آبیاری بیش از حد نیز در این گلدان های سفالی چالش برانگیز است.
  • گیاهان به آبیاری بیشتر نیاز دارند.
  • خاک رس مستعد ترک های ناشی از چرخه های انجماد و ذوب است.
  • خاک رس شکسته می تواند لبه های تیزی ایجاد کند که وجود آن ها در اطراف کودکان یا عموم افراد ایمن نیست.

مشکل گلدان های پلاستیکی چیست؟

گلدان‌های پلاستیکی سبک، قوی و انعطاف‌پذیر هستند، و از دوام بالایی برخوردار هستند.

گلدان های پلاستیکی سنتی ارزان هستند و به طور گسترده در در سراسر جهان در دسترس هستند، به همین دلیل استفاده از آن ها بسیار رایج هستند.

یکی دیگر از دلایلی که مردم بسیاری از گلدان های پلاستیکی را می خرند این است که بیش از چندین فصل دوام می آورند و نیاز به تعویض ندارند.

با این حال، اگر در خانه بچه دارید یا گلدان ها را در یک مکان عمومی استفاده می کنید، استفاده از گلدان پلاستیکی ایمن تر از خاک رس است.

بر خلاف خاک رس، پلاستیک غیر متخلخل است، به این معنی که رطوبت یا اکسیژن زیادی را جذب و یا خارج نمی کند.

در نتیجه، گلدان های پلاستیکی رطوبت را تقریباً دو برابر گلدان های رسی حفظ می کنند.

این بدان معناست که اگر از آن دسته افرادی هستید که آبیاری گیاهان خود را فراموش می کنید، احتمالاً پلاستیک گزینه ایمن تری از خاک رس است.

 

گلدان پلاستیکی

معایب گلدان های پلاستیکی:

گلدان های پلاستیکی اگر در نور مستقیم خورشید قرار گیرند گرما را جذب می کنند که این امر منجر به پژمردگی زودرس گیاه می شود.

گلدان های پلاستیکی ارزان معمولاً بیش از چند فصل دوام نمی آورند.

نگرانی‌های بهداشتی مرتبط با پلاستیک‌های خاصی که در گلدان‌ها استفاده می‌شوند، وجود دارد. اگر قصد دارید سبزیجات یا میوه هایی را برای مصرف بکارید، باید از پلاستیک های درجه یک استفاده کنید.

گلدان‌های ما بر پایه پلی اتیلن از بسیاری جهات، از جمله طول عمر متوسط، با گلدان‌های پلاستیکی قدیمی متفاوت هستند.

سایر مزایای گلدان های منحصربفرد پلی اتیلن الماس پلیمر:

بدون نیاز به تعمیر و نگهداری

فوق العاده بادوام

در گلدان های پلاستیکی رطوبت نمی تواند وارد شود و خرابی ایجاد کند. گلدان ها در برابر زنگ زدگی، نشت و تغییر رنگ نیز مقاوم هستند.

کاملا قابل تنظیم

گلدان های الماس پلیمر در سبک ها و مدل های مختلفی عرضه می شوند، اما می توانیم تقریباً هر اندازه، شکل یا رنگی که شما بخواهید، به صورت سفارشی در تیراژ بالا بسازیم.

سازگار با محیط زیست

گلدان های الماس پلیمر با استفاده از شیوه های تولید آگاهانه زمین ساخته شده است.