مخازن پلی اتیلن الماس پلیمر

مقدمه:

اغلب مشتریان مخازن پلی اتیلن در تماس با کارشناسان بخش تولید فروشگاه این سوال را مطرح می کنند که نحوه انتخاب مخزن پلی اتیلن چگونه است؟

در این مطلب سعی خواهیم کرد به این سوال پاسخ داده تا استفاده کنندگان از مخازن پلی اتیلن بتوانند بهترین مخزن را انتخاب کرده و از انتخاب خود راضی باشند.

 

مهمترین عوامل نحوه انتخاب مخزن پلی اتیلن:

۱- علت استفاده از مخزن پلی اتیلن و نوع مناسب آن

پیش از هر سوالی، لازمست خریدار به این سوال پاسخ داده باشد که نوع مخزن پلی اتیلن متناسب با نیازش کدامست؟ برای پاسخ به این سوال در زیر سه دسته اصلی  مخازن پلی اتیلن ذکر می گردد:

 • مخازن متحرک : این دسته از مخازن در دو گروه ۱- قابل نصب بر روی خودرو و ۲- قابل استفاده در منزل و فروشگاه (مخازن کوچک) قرار می گیرند.
 • مخازن ثابت شاسی دار: این دسته از مخازن به لحاظ نوع ساخت و نیاز مصرف کننده باید بر روی شاسی نصب شوند. مخازن قیفی از این دسته اند.
 • مخازن ثابت بدون شاسی: مخازنی هستند که پایه های قرارگیری در محیط نصب در بدنه مخزن پیش بینی شده است
 • مخازن دفنی : مخازن پلی اتیلن دفنی برای ذخیره آب، انتقال فاضلاب، نگهداری مواد شیمیایی استفاده و در اتاقک ساخته شده در زیر خاک دفن می شوند

مصرف کننده پس از انتخاب نوع مخزن پلی اتیلن بر اساس چهار دسته فوق الذکر باید یکی از انواع زیر را انتخاب نماید:

مخزن پلی اتیلن پشت نیسانی الماس پلیمر

مخزن پشت نیسانی:

چنانچه برای جابجایی و انتقال سریع مایعات و مواد دیگر بخواهید از مخازن پلی اتیلن استفاده نمایید پیشنهاد می گردد از مخازن پلی اتیلن یک لایه الماس پلیمر استفاده نمایید. الماس پلیمر مخازن نیسانی را در دو حالت دوگانه و معمولی عرضه می نماید. مخازن دوگانه مخصوص نیسان های دوگانه سوز می باشد. این نوع مخازن به مخازن پشت نیسانی هم موسومند.

مخزن پلی اتیلن زیر پله الماس پلیمر

مخزن پلی اتیلن زیر پله :

چنانچه به دنبال راه حلی مقرون به صرفه برای دخیره آب در مجتمع های مسکونی باشیم، مخزن زیرپله الماس پلیمر پاسخ این مسئله است. الماس پلیمر مخازن زیر پله را با ظرفیت های ۵۰۰، ۸۰۰، ۱۰۰۰ و ۱۵۰۰ لیتری و سه لایه تولید و به مشتریان عرضه می نماید. تولید مخازن پلی اتیلن سه لایه با قیمت مناسب و شکیل جهت استفاده در مجتمع های مسکونی برنامه ریزی شده است.

مخزن پلی اتیلن عمودی الماس پلیمرمخزن پلی اتیلن عمودی:

مخازن پلی اتیلن عمودی به نحوی تولید شده اند که بیشترین سازگاری را با محیط بیرون داشته به علاوه از نظر نگهداری مایعات نیز یکی از بهترین گزینه های موجود در بازار می باشند. مخازن عمودی سطح کمی را اشغال می کنند و برای فضاهای باز، پشت بام و سوله ها مناسب می باشد.

مخزن افقی پلی اتیلن سه لایه  فروشگاه مخازن پلاستیکی الماس پلیمر

مخزن پلی اتیلن افقی:

مخازن پلی اتیلن افقی نسبت به عمودی سطح بیشتری را اشغال می کنند. این مخازن برای مکان هایی که محدودیت سطح ندارند قابل استفاده می باشد. جانمایی و نصب مخازن افقی آسان می باشد. وزن مخازن افقی به دلیل پیش بینی پایه های پلی اتیلنی نسبت به مخازن عمودی بیشتر است.

مخزن پلی اتیلن آسانرو الماس پلیمرمخزن پلی اتیلن آسانرو:

مخازن آسانرو (slim line tank) از نظر شکل هندسی به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که بتوان آنها را از مسیرهای مختلف حمل و در مکان های با مساحت کم نصب کرد.

مخزن پلی اتیلن آسانرو سه لایه  الماس پلیمر به صورت استوانه های به چسبیده و مرتبط طراحی و تولید شده است که در فضاهای مختلفی قابل نصب و استفاده می باشد. شکل هندسی و اندازه مخزن آسانرو به گونه ای است که برای تمامی واحد های مسکونی، تجاری، صنعتی، کارخانجات مواد غذایی و … که با کمبود یا محدودیت فضا مواجه هستند قابل استفاده می باشد.

مخزن مکعبی پلی اتیلن عمودی سه لایه فروشگاه مخازن پلاستیکی الماس پلیمر

مخزن پلی اتیلن مکعبی:

مخازن مکعبی (cube tank) مخازنی هستند که به صورت مکعب تولید می شوند. این مخازن در دونوع مکعبی تخت و مکعبی عمودی تولید می شوند. صرفه جویی در فضای استفاده یکی از مهمترین دلایل تولید مخازن مکعبی می باشد. اغلب برای ذخیره آب آشامیدنی یا آب آتش نشانی از این نوع مخزن استفاده می کنند.

مخزن پلی اتیلن قیفی الماس پلیمرمخزن پلی اتیلن قیفی:

این نوع مخزن زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که کلیه مواد یا مایعات درون مخزن باید تخلیه شود. اگر چه اغلب مخازن پلی اتیلن به ساپورت و پایه نیاز خواهند داشت اما این نوع مخزن الزاماً بر روی اسکلت فلزی نصب می گردد.

مخزن سپتیک پلی اتیلن:

این مخازن برای نگهداری فاضلاب در مکان هایی که امکان دفع فاضلاب وجود ندارد مورد استفاده قرار می گیرد. سپتیک تانک پلی اتیلن برای عملیات تصفیه فاضلاب قبل از انتقال به طبیعت مورد استفاده قرار می گیرد. ساخت این مخازن به گونه ای است که فاضلاب را به مواد تجزیه پذیر تبدیل می کند تا در زمان ورود این مواد به طبیعت، آلودگی های آن کمتر شده باشد.

۲- چه نوع ماده ای را در مخزن ذخیره خواهید کرد

نحوه انتخاب مخزن پلی اتیلن اغلب به گونه ای است که برای ذخیره مایعات اعم از خوراکی(عرقیجات گیاهی، سرکه، آبلیمو) ، دارویی و شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین می توان از مخازن الماس پلیمر برای نگهداری غلات و حبوبات اسفاده نمود.

۳- شرکت تولید کننده مخزن پلی اتیلن

۴- استانداردهای رعایت شده و گواهینامه های مخزن

۵- محل قرار گیری مخزن

۶- اندازه مخزن پلی اتیلن مورد استفاده

مشخصات مخازن پلی اتیلن الماس پلیمر  :

 • قابل استفاده در تمامی واحد های مسکونی، تجاری، صنعتی، کارخانجات مواد غذایی و …
 • دارای بیشترین سازگاری با محیط
 • استفاده بسیار آسان با قابلیت نصب فیتینگ ورودی و خروجی

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نصب فیتینگ مطلب نصب فیتینگ و شناور مخازن پلی اتیلن را ببینید.

 • ساخته شده از پلی اتیلن با گرید ۳۸۴۰  و شامل  مستر بچ (دانه های رنگی  و تیتان)
 • لایه بندی برای ایجاد تعادل گرمایی در مایع درون مخزن
 • مقاوم در برابر نور آفتاب
 • مقاوم در برابر مواد نفتی
 • مقاوم در برابر جلبک
 • مقاوم در برابر نفوذ گرد و غبار
 • مقاوم در برابر نفوذ حشرات موزی
 • قابلیت استفاده در سراسر مناطق جغرافیایی بخصوص مناطق کم آب و شهر های با تراکم جمعیتی بالا
 • رعایت اصول بهداشتی و استفاده از مواد food grade  در این مخازن
 • عدم تغییر بو، رنگ و مزه مواد درون مخزن حدود شش ماه
 • دارای برگه کنترل کیفی توسط کارشناسان شرکت

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مخازن نگاهی به مطلب مخازن پلی اتیلن الماس پلیمر بیندازید.

سخن پایانی:

ذکر این نکته ضروریست که فروشگاه اینترنتی مخازن پلی اتیلن الماس پلیمر خود را متعهد می داند که به مشتریان قبل از خرید مخزن مشورت های لازم را ارائه نماید.

اگر چه تلاش کرده ایم که در این مطلب و سایر مطالب مرتبط، اطلاعات کافی در خصوص انتخاب و خرید مخازن پلی اتیلن را برای مشتریان محترم فراهم نماییم پیشنهاد می کنیم که قبل از خرید با کارشناسان ما مشورت کنید.

جهت ارتباط با کارشناسان الماس پلیمر بر روی لینک زیر کلیک کنید:

تماس با کارشناسان الماس پلیمر