مخزن ibc

مخزن ibc

آناتومی یک IBC

IBC که مخزن فریم دار یا پالت دار ​​نیز نامیده می شود، یک کانتینر قابل استفاده مجدد و با استحکام صنعتی است که برای حمل و نقل آسان طیف گسترده ای از مواد طراحی شده است. این مخزن نمونه بارز نوآوری در صنعت حمل و نقل است، IBC برای بهینه سازی فضای حمل و نقل و در عین حال به حداقل رساندن وزن کانتینرهای حمل و نقل ایجاد شده است.

این بهینه‌ سازی نمونه ‌ای واضح از مزایای مدیریت زنجیره تامین است و تضمین می‌کند که هر مرحله در فرآیند حمل و نقل، مبلغ قابل توجهی را هم برای فرستنده و هم برای مصرف‌کننده ذخیره می‌کند. IBC ها با طیف گسترده ای از طرح ها و اهداف، گزینه حمل و نقل را برای هر نیاز تولیدی ارائه می دهند. برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع مختلف IBC، مواد مورد استفاده در ساخت آن ها، و کاربردها و مزایای این کانتینرهای حمل و نقل منحصر به فرد، ادامه مطلب را بخوانید.

 

IBC ها از چه ساخته شده اند؟

مخزن ibc

 

مقدمه ای بر مخازن IBC

از زمان صنعتی شدن مواد و کالاهای حمل و نقل، مردم به دنبال بهینه سازی روش های حمل و نقل بوده اند. طرح‌های اولیه کانتینرهای حمل‌ونقل، مانند بشکه‌های چوبی و درام های فلزی، از مواد متراکم ساخته می‌شدند که برای حمل کارآمد بسیار سنگین بود و مقدار کالایی را که می‌توان در هر سفر حمل کرد، محدود می‌کرد.

علاوه بر این، طرح‌های اولیه اغلب به شکل‌های گرد بودند که منجر به این می شد که ظروف  به خوبی روی هم چیده نشوند و فضای زیادی را هدر می‌دادند. اما شکل مکعبی و تطبیق پذیری مخازن IBC تمام این مشکلات را حل کرد.

برای اینکه یک مخزن برای حمل و نقل به عنوان یک IBC شناخته شود، باید چندین ویژگی داشته باشد. اولاً، برای حداکثر کارایی در چیدمان و ذخیره سازی و حمل و نقل، باید به طور کلی شکل مکعبی داشته باشد. دوم، باید مجهز به یک قطعه یا کفی پالت باشد که امکان انتقال آن توسط جک پالت یا لیفتراک را فراهم کند.

ثالثاً، باید در محدوده خاصی از اندازه و ظرفیت ذخیره سازی قرار گیرد و واقعاً عنوان یک مخزن ذخیره سازی ibc ​​را به خود اختصاص دهد.

مخزن ibc

اگرچه اندازه دقیق مخازن می تواند متفاوت باشد، اما اکثر IBC ها حدود 100*120 سانت با ارتفاع های مختلف اندازه دارند. علاوه بر این، بیشتر آن ها می توانند بین 750 تا 1200 لیتر مایع در خود جای دهند، اگرچه این تعداد می تواند به 400 لیتر و تا 3000 لیتر برسد.

فراتر از این محدودیت های اندازه، IBC ها را می توان در طرح های مختلف یافت و لازم است ذکر کنیم که این مخازن از مواد مختلفی ساخته شده اند. تولیدکنندگان به طور مرتب از آن ها برای انتقال مایعات، جامدات و هر ماده ای که به صورت ترکیبی از جامدات و مایعات است، استفاده می کنند.

علیرغم طیف گسترده ای که در طراحی و هدف دارند، همه IBC ها به یکی از دو دسته تقسیم می شوند: IBC های مکعبی و IBC های انعطاف پذیر.

 

مخزن ibc

تاریخچه مخازن IBC

مفهوم IBC در سال 1992 توسط Olivier J. L. D’Hollander، که در آن زمان برای Dow Corning S.A کار می کرد، ثبت شد. در حالی که D’Hollander حق اختراع IBC مدرن را داشت، خود این مفهوم را از پتنت مشابهی الهام گرفته شده است که توسط دوایت به دست آمده است.

یک قاب سیمی تاشو حاوی یک بطری پلاستیکی را توصیف کرد. این ها از نظر فنی اولین نمونه های ثبت اختراع برای ظروف IBC مانند هستند، اما سازندگان در حال تحقیق در مورد روش های بهینه سازی برای حمل و نقل و اجرای طرح های کارآمد برای مدت طولانی تری هستند. این اصلاح تدریجی در نهایت منجر به IBC مدرن (RIBC) شد.

RIBC یک کانتینر مکعبی شکل غیر انعطلف پذیراست که برای حمل و نقل طراحی است. این ویژگی آن را برای حمل و نقل چیزهایی که ماهیت مایع یا نیمه مایع دارند، مانند مواد شیمیایی و شربت های مرتبط با غذا، ایده آل می کند.

مخزن ibc

در حال حاضر، طیف گسترده‌ای از سبک‌های RIBC وجود دارد که به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا بهترین سبک را برای محصول خود انتخاب کنند. بیشتر سبک ها از پلاستیک، فلز یا ترکیبی از این دو ساخته می شوند. هر RIBC با کیفیت، صنعتی و محکم است. سفت و سخت بودن ظروف  ibcهم از خود بطری آستر که معمولاً از پلاستیک ساخته شده است و هم از قفس اطراف یا پالت متصل است که می تواند از مواد مختلف ساخته شود.

مصرف کنندگان همچنین انتخاب های متعددی در مورد کیفیت و قیمت RIBC دارند. یک RIBC را می توان به عنوان یک مخزن نو، یک مخزن پلی اتیلن دست دو (که یک مخزن جدید و یک قفس قدیمی دارد) یا یک واحد شسته شده (که هم قفس و هم مخزن شسته شده اند) خریداری کرد.

مخزن شسته شده ارزان‌ترین، مخزن جدید گران‌ ترین است. اکثر مصرف کنندگان ترکیبی از شسته شده و مخزن تعویض شده با فریم قدیمی را انتخاب می کنند، مگر اینکه مواد ارسال شده نیاز به حمل استریل در یک ظرف جدید، مانند محصولات در صنایع غذایی داشته باشد.

 

مخزن ibc

 مواد مورد استفاده در تولید RIBC

اکثر RIBC ها از دو یا چند قسمت ساخته می شوند. یک قسمت مخزن پلی اتیلن و قسمت دیگر فریم و قطعه پالت است. قفس استحکام را ارائه می دهد در حالی که مخزن پلی اتیلن به راحتی برداشته و جایگزین می شود. مواد اصلی مورد استفاده برای ساخت این قطعات عبارتند از:

پلاستیک

مخزن معمولاً از پلی اتیلن (PE) ساخته شده است. به طور معمول، این قطعه از پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE)، نوعی پلاستیک مورد استفاده در ظروف ساخته شده است. افزایش طول زنجیره پلیمری در مولکول، استحکام پلاستیک را افزایش می دهد و از عدم نشتی محصول اطمینان می دهد.

کامپوزیت فلزی پلاستیک: مواد کامپوزیت، در این مورد، پلاستیک و فلز هستند که از ترکیب دو یا چند ماده برای ایجاد چیزی متفاوت از هر یک از مواد اولیه ایجاد می‌شوند. به طور معمول، از این ماده برای تقویت یک ماده و در عین حال به حداقل رساندن وزن استفاده می شود. RIBC های کامپوزیتی استحکام بیشتر قطعه فلزی را بدون از دست دادن وزن سبک برای اهداف حمل و نقل فراهم می کنند.

 

مخزن ibc

فولاد کربنی

که در رابطه با آن می توان به فولادی با محتوای کربن یا آلیاژ فولاد اشاره کرد. استفاده از فولاد کربنی وزن قطعه فولادی را به حداقل می رساند، اما انعطاف پذیری فلز را نیز از دست می دهد. قطعات فولاد کربنی تحت فشار کمتری نسبت به همتایان فولاد خالص خود شکسته می شوند.

فولاد ضد زنگ

این آلیاژ فولاد دارای مقدار مشخصی کروم است. ترکیب این دو فلز از خوردگی جلوگیری می کند و خطر آلودگی محصول توسط زنگ زدگی را به حداقل می رساند.

این ماده برای RIBC استفاده می شود.

به دلیل شکل فشرده و ساختار سفت، RIBC ها معمولاً برای حمل و نقل مایعات استفاده می شوند. سایر ویژگی‌های طراحی، ریزش مایعات موجود را به حداقل می‌رساند و سفر ایمن ‌تری را برای مایعات در حین حمل و نقل تضمین می‌کند. برخی از موادی که اغلب در RIBC حمل می شوند عبارتند از:

آب پاک

RIBC ها برای انتقال آب تمیز در مواقع بلایا یا در زمان بحران های بهداشتی استفاده شده اند و اطمینان می دهند که همه داوطلبان و افرادی که نجات یافته اند به آب آشامیدنی تمیز دسترسی دارند.

شربت های غذایی

تولید کنندگان شربت هایی مانند شربت ذرت، شربت افرا و …، RIBC ها را به دلیل گزینه های حمل و نقل کارآمد و همچنین پلاستیک ایمن و استریل مورد استفاده برای پوشش هر کدام انتخاب می کنند.

مواد شیمیایی

به دلیل ماهیت محکم لاینر و سیستم های جایگزین آسان موجود، بسیاری از شرکت های شیمیایی حمل و نقل کالاهای خود را در RIBC انتخاب می کنند.

 

مخزن ibc

مزایای RIBC

RIBC پایداری لازم برای پردازش و ارسال مایعات از انواع مختلف را نسبت به وان ها، مخازن یا بشکه ها فراهم می کند. برنامه های بازیافت هزینه های حمل و نقل را تا حد امکان پایین نگه می دارد و ظروف با کیفیت بالا را با قیمت کمتر تضمین می کند. علاوه بر این، دهانه های متصل شده، ریختن تمیز و آسان در انتهای تحویل را ایجاد می کند.

مقدمه ای بر IBC های انعطاف پذیر

اولین نسخه Flexible IBC (FIBC) در دهه 1940 مشاهده شد. این کیسه های حمل و نقل که از لاستیک PVC ساخته شده بودند، در حمل و نقل مواد مورد نیاز برای تولید پلاستیک نقش مهمی داشتند.

پس از اختراع پلی اتیلن در دهه 1960، تولید کنندگان مواد کیسه های حمل و نقل را با پلی اتیلن بافته شده تعویض کردند زیرا این ماده هم محکم تر و هم دارای وزن سبک تر بود. نسخه مدرن FIBC در دهه 1970 برای حمل و نقل پودر سیمان که برای ساخت و ساز در صنعت پررونق نفت استفاده می شد، شروع به کار کرد.

FIBC مدرن معمولاً برای جامداتی که در جریان هستند، مانند ماسه و کود استفاده می شود. طرح پارچه بافته شده یک مکعب شکل را ایجاد می کند که پس از پر شدن با جامد شل، امکان ذخیره سازی آسان و فشرده را فراهم می کند.

مخزن ibc

حلقه‌های بالای کیسه، بلند کردن و انتقال توسط ماشین‌ها را آسان می‌کند و اندازه‌های مختلف کیسه‌ها دارای گزینه‌های یک، دو یا چهار حلقه هستند. پس از ارسال کیسه، یک دهانه تخلیه در پایین کیسه امکان باز کردن و تخلیه آسان هنگام بلند کردن کیسه را فراهم می کند.

FIBC ها طیف گسترده ای از محصولات را نیز ارائه می دهند که به نوع محصولی که ارسال می شود، توجه دارد. در حالی که بیشتر محصولات به الکتریسیته ساکن کمک نمی کنند، برخی از کیسه ها با در نظر گرفتن رسانایی طراحی شده اند و از مواد کاهنده ساکن در مواد کیسه ها استفاده می کنند.

این امر از تجمع ساکن جلوگیری می کند، که می تواند تأثیر منفی بر محصولات شیمیایی در حال انتقال داشته باشد و در نهایت منجر به شوک های جدی یا آتش سوزی شود.

 

مخزن ibc

مواد مورد استفاده در تولید FIBC

FIBC ها در طراحی کمی بیشتر از همتایان Rigid خود متفاوت هستند. یک FIBC ممکن است شبیه کیسه‌ای از پارچه تقویت‌شده به نظر برسد که تا پر شود. همچنین ممکن است شبیه یک جعبه پلاستیکی تاشو باشد که در صورت عدم استفاده صاف تا می شود. FIBC های کیسه ای را می توان از مواد مختلفی ساخته یا با آن ها تقویت کرد، که از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

پلاستیک بافته شده

کیسه های FIBC معمولا از پلی اتیلن یا پلی پروپیلن ساخته می شوند. این ها مولکول های پلاستیکی رشته بلندی هستند که نسبت به سایر پلاستیک ها دوام بیشتری دارند.

تخته فیبر

این کامپوزیت چوبی با چگالی کم جایگزین بسیار سبکی برای چوب استاندارد است. تخته فیبر بدون به خطر انداختن ماهیت سبک وزن FIBC امکان انعطاف پذیری را فراهم می کند.

چوب: چوب استاندارد اجازه می دهد ساختار بیشتری نسبت به تخته فیبر داشته باشد، اما این محصول کمی سنگین تر است. FIBC چوبی برای حمل مواد سنگین تر بدون از دست دادن شکل کیسه یا خطر پارگی خوب است.

آلومینیوم

مانند تخته فیبر و چوب، این فلز سبک وزن، استحکام کیف را بدون کاهش وزن افزایش می دهد و گزینه ای متوسط ​​در وزن ایجاد می کند.

پلاستیک تاشو / مخزن ibc

این ظروف به گونه ای طراحی شده اند که برای استفاده آسان باز شوند اما پس از هر بار استفاده نیز بسته شوند. این تضمین می کند که علیرغم ساختار اضافه شده، کیسه های خالی را می توان روی هم چیده و با کارایی بالا حمل کرد.

این مواد عموما برای FIBC ها استفاده می شود.

FIBC معمولا برای حمل مواد جامد که جریان دارند استفاده می شود. موادی که معمولاً با استفاده از این مخازن حمل می شوند عبارتند از:

 

مخزن ibc

محصولات غذایی دانه بندی شده

برخی از مواد تشکیل دهنده خانگی مانند نمک، شکر و نشاسته برای اهداف حمل و نقل به شدت به صنعت FIBC وابسته هستند.

مصالح ساختمانی

سازندگان سیمان از دهه 1970 به استفاده از FIBC برای حمل و نقل، با تکیه بر ظروف برای به حداقل رساندن فضای ذخیره و جلوگیری از آشفتگی، شناخته شده اند.

غلات و دانه ها: مکان های در حال رشد بدون دسترسی به بنادر به شدت به سفرهای راه آهن برای حمل و نقل و فروش کالا متکی هستند. FIBC ها به آن ها اجازه می دهند این فرآیند را بهینه کنند.

جالب اینجاست که کیسه های FIBC کاربردهایی خارج از حمل و نقل پیدا کرده اند و همچنین در موقعیت های امدادرسانی در بلایای طبیعی مانند سیل در تایلند در سال 2011 مورد استفاده قرار گرفته اند.

مزایای FIBC

FIBC ها را می توان حتی محکم تر از همتایان سفت و سخت خود بسته بندی کرد، زیرا این انعطاف پذیری به کیسه ها اجازه می دهد دقیقاً در کنار همسایگان خود قرار بگیرند و گوشه های کوچکی را در ظروف حمل و نقل پر کنند. علاوه بر این، خود کیف ها بسیار سبک هستند.

یک کیسه پارچه ای که برای حمل یک تن مواد طراحی شده است می تواند در حالت خالی کمتر از 5 کیلوگرم وزن داشته باشد. در نهایت، ظروف خالی را می توان مسطح یا انباشته کرد، تا حداکثر کارایی را در هنگام حمل و نقل خود FIBC ها فراهم کند.

چرا از IBC استفاده کنیم؟

IBC که برای هر نوع حمل و نقلی طراحی شده است، راه حل های تولید و ذخیره سازی با کیفیت بالا را نوید می دهد و در عین حال هزینه ها را به نفع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان پایین نگه می دارد. چه به دنبال ارسال کالاهای خشک، به اشتراک گذاری آب تمیز یا اطمینان از ایمنی محصولات شیمیایی خود باشید، احتمالاً پاسخی را در داخل یک IBC بسته بندی شده پیدا خواهید کرد.

مخازن IBC برای چه استفاده می شوند؟

ظروف ​​(IBC) در صنایع متعددی استفاده می شود. با این حال، برخی ممکن است تعجب کنند که چرا آن ها مورد نیاز هستند و چه مزایایی برای مصرف کنندگان دارند. به عبارت دیگر، شرکت ها برای چه چیزی به IBC نیاز دارند؟

برخی ممکن است تعجب کنند که بفهمند مخازن IBC اغلب برای موفقیت بسیاری از مشاغل حیاتی هستند زیرا آن ها برای نگهداری و حمل ایمن انواع اقلام مانند عطر، نوشیدنی و مواد نفتی کار می کنند.

این ظروف همچنین مزایای بسیار دیگری مانند جلوگیری از آلودگی و مقرون به صرفه بودن برای شرکت ها دارد. در زیر، اطلاعات بیشتری در مورد مخازن IBC و برخی معاملات که به شدت بر آن ها متکی هستند وجود دارد.

تانک های IBC برای چه مواردی استفاده می شوند؟

ظروف فله متوسط ​​چیست؟

IBC ها مخازنی هستند که توسط تعداد معدودی از صنایع برای نگهداری و حمل اقلام استفاده می شود. مخازن می توانند محصولات جامد و مایع را ذخیره کنند و با ویژگی های مختلف مانند دستگیره ها، چرخ ها و شیرهای داخلی ساخته می شوند. بسیاری از IBC ها نیز قابل استفاده مجدد هستند و در صورت عدم نیاز می توان آن ها را شسته و بازیافت کرد.

 

مخزن ibc

IBC ها از چه ساخته شده اند؟

این ظروف از چهار ماده پلاستیکی، فولاد ضد زنگ، فولاد کربنی و مواد کامپوزیت ساخته شده اند.

پلاستیک

IBC های پلاستیکی از قطعات پلی اتیلن با چگالی بالا طراحی شده اند که توسط یک شبکه فولادی ضخیم احاطه شده اند. این شبکه به حفظ سطح ظرف و جلوگیری از خراشیدن اقلام در قسمت بیرونی مخزن کمک می کند.

IBC های پلاستیکی عمدتاً برای نگهداری مایعاتی مانند مواد غذایی یا سوخت استفاده می شوند، اما بسیار متنوع هستند و می توانند اقلام جامد را نیز در خود جای دهند. این نوع IBC یکی از گزینه های مقرون به صرفه است و می توان با خیال راحت در اکثر صنایع از آن استفاده کرد.

فولاد ضد زنگ

IBC های فولادی ضد زنگ برای صنایعی که برای نگهداری محصولات خود چیزی بادوام می خواهند ایده آل هستند. مخازن استیل ضد زنگ نیز در برابر خوردگی مقاوم هستند که به اطمینان از آلوده نشدن محتویات توسط زنگ زدگی کمک می کند. این مواد را می توان شست و به شرکت ها اجازه استفاده مجدد از مخازن را داد.

در واقع، بیشتر IBC های فولادی ضد زنگ می توانند از پنج تا ده سال عمر کنند. مخازن همچنین می توانند با ویژگی هایی مانند انواع خاصی از شیرها، واشرها و آداپتورها سفارشی شوند.

فولاد کربن

این ماده بسیار بادوام و مقاوم در برابر ضربه است. علاوه بر این، فولاد کربنی به دلیل نازک شدن دیواره های مخزن، سبک وزن است. با وجود دیواره های نازک، می تواند محتویات خطرناک و قابل اشتعال را با خیال راحت در خود نگه دارد و کمتر مستعد خراش و فرورفتگی است.

فولاد کربنی یک گزینه سازگار با محیط زیست است و در صورت عدم نیاز می تواند بازیافت شود. با این حال، مشتریان متوجه خواهند شد که مخازن فولاد کربنی آن ها به لطف طراحی طولانی مدت، سال ها دوام خواهند آورد.

مواد کامپوزیت

IBC های کامپوزیت معمولاً مخلوطی از پلاستیک و فولاد هستند که مزایای هر دو این مواد را با هم ترکیب می کنند. این ماده مقرون به صرفه برای حمل و نقل مایعات ایده آل است و معمولاً مانند مخازن پلاستیکی سنتی در یک شبکه فولادی قرار می گیرد.

بسیاری از مخازن کامپوزیت نیز از نظر مواد غذایی تایید هستند و می توانند با خیال راحت اقلام خوراکی را بدون ایجاد آلودگی نگهداری کنند. IBC های کامپوزیت برای انبارداری در ارتفاعات ایده آل هستند، زیرا می توان آن ها را روی هم قرار داد و به لطف گیره های مخصوص در پایین، محکم کرد.

مزایای استفاده از IBC

صنایع متعددی به دلیل مزایای فراوانی که دارند به IBC ها وابسته هستند که تعدادی از آن ها در زیر ذکر شده است.

آن ها اکولوژیک هستند. / مخزن ibc

یکی از مزایای استفاده از این ظروف زیست محیطی بودن آن هاست. آن ها از موادی ساخته شده اند که در نهایت می توان این مواد را بازیافت کرد و حتی گاهی اوقات آن ها را به مخازن جدید تبدیل کرد.

بسیاری از سازندگان IBC خدمات بازیافت مخازن را ارائه می دهند که به شرکت ها اجازه می دهد با آن ها تماس بگیرند و درخواست کنند تا مخازن IBC را که دیگر مورد نیاز نیستند، حذف کنند.

بسیاری از شرکت های IBC نیز بر تولید IBC های خود در انبارهای سازگار با محیط زیست تمرکز می کنند که انتشار CO2 آن ها را محدود می کند، چیزی که آلودگی هوا را به شدت کاهش می دهد.

این مخازن علاوه بر اینکه به روش های سازگار با محیط زیست تولید می شوند، کسب و کارها را تشویق می کنند تا از محیط زیست محافظت کنند.

این شامل حمل آب تمیز بدون ترس از آلودگی و جلوگیری از نشت مواد خطرناک است. شرکت ها همچنین می توانند از این ظروف استفاده مجدد کنند که نه تنها هزینه ها را کاهش می دهد، بلکه ضایعات غیر ضروری را نیز کاهش می دهد.

آن ها فشرده هستند / مخزن ibc

برخی از گزینه های ذخیره سازی برای مشاغل معمولاً بسیار حجیم هستند و فضای زیادی را اشغال می کنند. با این حال، IBC ها به گونه ای طراحی شده اند که جمع و جور باشند و به شرکت ها اجازه می دهند در فضای انبار و وسایل نقلیه خود صرفه جویی کنند.

این نه تنها باعث صرفه جویی در فضا می شود، بلکه به صرفه جویی در هزینه کمک می کند زیرا کسب و کارها مجبور نیستند برای نگهداری اقلام خود در ظروف و امکانات جدید سرمایه گذاری کنند.

آن ها بادوام هستند / مخزن ibc

این مخازن به گونه ای ساخته شده اند که در برابر استفاده های سنگین مقاومت کنند و آن ها را به یک سرمایه گذاری بسیار بادوام تبدیل می کند. آن ها از موادی مانند پلاستیک و فولاد ساخته شده اند تا اطمینان حاصل شود که می توانند در برابر کارهای سخت و سایر عناصر مانند نور خورشید و دمای شدید مقاومت کنند. به همین دلیل بسیاری از مخازن IBC تا 20 سال عمر می کنند.

صاحبان تانک IBC متوجه خواهند شد که برای اطمینان از اینکه تانک هایشان همچنان به درستی کار می کنند، باید هر پنج سال یک بار آن ها را آزمایش کنند. به این ترتیب، در صورت بروز مشکل، می توان به سرعت آن را برطرف کرد تا ظرف دوباره استفاده شود.

آن ها کارایی را تشویق می کنند / مخزن ibc

بسیاری از صنایع به دلیل تشویق کارایی چشمگیر به IBC ها روی می آورند. این مخازن به شرکت ها اجازه می دهد تا به سرعت آن ها را با اقلام مختلف پر کنند و سپس آن ها را به یک مرکز جدید ارسال کنند یا در انبار قرار دهند. این مانع از نشستن طولانی مدت کالاها می شود که در غیر این صورت ممکن است باعث خطا یا آسیب لجستیکی شود.

 

مخزن ibcآن ها را می توان سفارشی کرد

یکی دیگر از مزایای IBC ها این است که می توان آن ها را سفارشی کرد. بسیاری از تولیدکنندگان IBC به شرکت ها اجازه می دهند طرحی از لوگوی خود را به مرکز تولید خود بفرستند که سپس می تواند در کناره های مخازن حک شود. علاوه بر این، مخازن IBC را می توان برای داشتن اشکال مختلف، دریچه های بیشتر و مخلوطی از پالت ها بسته به ترجیحات مشتری سفارشی کرد.

آن ها از آلودگی جلوگیری می کنند / مخزن ibc

IBC ها می توانند به طور قابل توجهی آلودگی محصولات را کاهش دهند زیرا برای نگهداری و حمل و نقل ایمن انواع مختلفی از محصولات طراحی شده اند.

از آنجایی که نمای بیرونی آن ها از دیوارهای ضخیم تشکیل شده و به گونه ای ساخته شده است که در برابر فرورفتگی و خراش مقاوم باشد، مخازن از نفوذ مخازن مواد خارجی به داخل مخازن و خراب شدن کالا جلوگیری می کند.

دریچه های تعبیه شده در مخازن نیز با واشرهای منحصربفردی ساخته شده اند که اطراف آن ها را کاملاً آب بندی می کند تا از بیرون ریختن حتی کوچکترین اثری از مایع جلوگیری کند. برای تامین امنیت بیشتر، برخی از مدل‌ها دارای پوشش مخزن IBC هستند که از رزین ساخته شده‌اند و سطح حفاظت بیشتری را در اطراف مخزن اضافه می‌کنند.

مخازن IBC برای مصارف صنعتی

مخازن صنعتی IBC برای مقاومت در برابر استفاده سنگین ساخته شده اند و از مواد مختلف به ویژه پلاستیک و فولاد ضد زنگ ساخته شده اند تا اطمینان حاصل شود که محتویات به طور ایمن هستند. در واقع مخازن IBC برای مصارف صنعتی برای نگهداری انواع مایعات از جمله مایعات سمی ساخته می شوند که شامل حلال ها، گازها، روغن ها، روان کننده ها و سیالات هیدرولیک است.

علاوه بر این، شرکت های فعال در این صنعت، مانند شرکت های ساختمانی، می توانند از IBC برای ذخیره قطعات تجهیزات و محلول های شستشو استفاده کنند. شرکت‌ها همچنین می‌توانند از مخازن IBC برای ارسال کالا به مکان‌های مختلف استفاده کنند، بدون اینکه دردسر گرانی داشته باشند.

صنعت خودرو همچنین متوجه خواهد شد که این ظروف می توانند سوخت، رنگ و روغن را بدون اینکه بخارهای خطرناک آزاد کنند یا نشت کنند، ذخیره کنند. این مخازن را می توان در داخل گاراژها یا انبارهایی نگهداری کرد که مکانیک ها و مهندسان به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشند.

مخازن IBC برای استفاده از غذا

صنایع غذایی اغلب به مخازن IBC به عنوان راهی برای کمک به حفظ اقلام و حمل آسان آن ها متکی است. تعداد انگشت شماری از شرکت های مختلف مواد غذایی از این مخازن برای حمل و نگهداری کالاهای خود مانند تولیدکنندگان میوه/سبزیجات، و نانواها استفاده می کنند.

 

مخزن ibc

 

مخزن مواد غذایی IBC

مخازن IBC برای مواد غذایی معمولاً از پلاستیک یا فولاد ضد زنگ ساخته می شوند زیرا به راحتی شسته می شوند و می توان به سرعت آن ها را ضدعفونی کرد. در زیر بیشتر در مورد این دو نوع مواد و چگونگی سود آن ها برای صنایع غذایی آورده شده است.

پلاستیک

پلاستیک یک گزینه مقرون به صرفه است که می تواند برای نگهداری آب و سایر مایعات مانند آبمیوه استفاده شود. آن ها همچنین می توانند اقلام جامد مانند نان و تخم مرغ را ذخیره کنند. بسیاری از مخازن IBC مواد غذایی با پوشش محافظ در برابر اشعه فرا بنفش ساخته شده اند که از گرم کردن این اشعه های مضر خورشید به مخزن IBC و احتمالاً آلوده کردن اقلام داخل آن جلوگیری می کند.

فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ برای نگه داشتن محتویاتی مانند ملاس یا شیر ایده آل است زیرا از چسبیدن آن ها به دیواره های مخزن جلوگیری می کند و بعد از جدا شدن محتویات می تواند شسته شود.

IBC فودگرید چیست؟ مخزن ibc

مشتریان متوجه خواهند شد که IBC های مخصوص غذایی وجود دارد که باید برای نگهداری اقلام خوراکی استفاده شوند. IBC برای غذا باید مقررات خاصی را رعایت کند، از جمله مقررات سازمان غذا و دارو (FDA) و وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA). به این ترتیب، مشتریان می توانند مطمئن باشند که محتویاتی که داخل آن قرار می دهند آلوده نمی شود.

IBC های درجه غذایی نیز باید به راحتی شسته شوند تا ذرات محموله های قبلی حذف شوند تا از مخلوط شدن اقلام جدید در یک دسته قدیمی جلوگیری شود. این مخازن را می توان با اسپری کردن آن ها با محلول سفید کننده و آب تمیز کرد.