مخزن پلی اتیلن منبع آب پلی اتیلن تانکر پلی اتیلن  فروشگاه مخازن پلاستیکی الماس پلیمر

نگهداری و مراقبت از مخازن پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن اغلب با عناوینی چون مخزن سه لایه پلی اتیلن، منبع آب پلی اتیلن یا تانکر پلی اتیلن نامیده می شوند. حتی در برخی محاورات از مخازن پلی اتیلن به عنوان مخزن پلاستیکی یا تانکر پلاستیکی نیز نامبرده می شود.

 

صرفنظر از اینکه مخازن مورد استفاده خود را چه بنامیم باید از این مخازن به دقت نگهداری نماییم.  فروشگاه الماس پلیمر به عنوان یکی از برندهای معتبر تولید کننده مخازن پلی اتیلن تلاش دارد تا اطلاعات مفیدی در مورد مخازن پلی اتیلن را در اختیار مصرف کنندگان محترم قرار دهد. کارشناسان فروشگاه الماس پلیمر وظیفه خود می دانند تا خریداران مخازن پلی اتیلن را در تمام مراحل شامل: پیش از خرید مخزن، در حین خرید مخزن و یا پس از خرید مخزن راهنمایی کنند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مخازن الماس پلیمر در کلیه مراحل خرید مخزن و مشاوره با کارشناسان فروشگاه  به صفحه زیر مراجعه نمایید.

تماس با کارشناسان الماس پلیمر

در این مطلب به ذکر نکاتی در مورد استفاده و نگهداری مخازن خواهیم پرداخت.

اصول نگهداری مخازن پلی اتیلن

۱- محل نصب مخازن

یکی از مهمترین نکات استفاده از مخازن پلی اتیلن انتخاب محل نصب مناسب است. محل نصب تانکر پلی اتیلن باید به گونه ای انتخاب شود که بازدید، نظافت و در صورت لزوم تعمیر مخازن به آسانی انجام شود.

مخازن پلی اتیلن از نظر مقاومت در مقابل فشار، تابش ماوراء بنفش و ورود گرد و غبار کاملاً قابل اعتماد هستند.  در برخی مواقع ممکن است بر اثر استفاده نادرست، یا اتفاقات غیر مترقبه منبع پلی اتیلن با مشکل مواجه شوند. مشکلاتی نظیر نشت، سوراخ شدگی و ترکیدن که مخازن را از استفاده خارج می کنند.  در این موارد لازمست که بتوان به همه جوانب مخازن دسترسی داشت. به همین دلیل پیشنهاد می گردد که در اطراف منبع پلی اتیلن درحد عبور یک انسان فضای خالی وجود داشته باشد. رعایت دقیقتر این نکته برای مخزن پلی اتیلن زیرپله، مخزن پلی اتیلن مکعبی و مخزن آسانرو  ضروری می باشد.

۲- نطافت درون منبع آب پلی اتیلن

۳- حفاطت بیرونی مخازن پلی اتیلن

۴- کنترل اتصالات و فیتینگ مخازن پلی اتیلن

 

با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر ممکن است برخی مصرف کنندگان مخازن آب پلی اتیلن به خرید مخزن دست دوم روی بیاورند. خرید مخازن دست دوم هزینه های مصرف کننده را کاهش خواهد داد.  این کاهش هزینه نباید با انتخاب غیر دقیق به تحمیل هزینه بیشتری منجر شود. فروشگاه الماس پلیمر خرید مخزن دست دوم را پیشنهاد نمی کند. اما ضمن احترام به خواسته خریداران محترم چند نکته را برای انتخاب مخازن دست دوم ضروری می داند.

روش پیشنهادی الماس پلیمر برای تعیین خرید مخازن پلی اتیلن دست دوم :

  • قیمت روز مخزن نو، مشابه مخزن دست دوم را استعلام کنید.
  • عمر مفید مخزن را از تولید کننده استعلام کنید
  • فرمول استهلاک مخازن پلی اتیلن را از یک کارشناس مالی استعلام نمایید.

برای اطلاع از راهنماییهای کارشناسان فروشگاه مخازن الماس پلیمر مطلب زیر را مطالعه فرمایید.

آیا از مخازن دست دوم پلی اتیلن  استفاده کنیم؟