فیتینگ و اتصالات مخازن پلی اتیلن فروشگاه مخازن پلاستیکی الماس پلیمر
فیتینگ و اتصالات مخازن پلی اتیلن فروشگاه مخازن پلاستیکی الماس پلیمر

مقدمه :

هدایت جریان سیال(مایع) در مخزن توسط فیتینگ ها یا اتصالات انجام می شود. برای اتصال لوله های تامین مایع در ورودی و خروج مایع از منبع در خروجی و اتصال آن به مصرف کننده ها از فیتینگ و اتصالات مخازن پلی اتیلن استفاده می شود.

کلیه مخازن الماس پلیمر آماده نصب اتصالات می باشند و مشتری گرامی باید بر اساس نیاز خود اتصالات مخزن را انتخاب نماید. بر اساس سفارش مشتری اتصالات در محل کارخانه نصب خواهد شد.

اتصالات چیست؟

اتصالات به کلیه تجهیزاتی اطلاق می شود که در ذخیره سازی و انتقال مایعات، منابع و مسیر هدایت ماده (مخزن و لوله) را به یکدیگر متصل می نماید. اتصال خط انتقال مایع و ایجاد تغییر در مسیر و اندازه خط نیز به عهده اتصالات می باشد.

اتصالات مخزن:

فیتینگ و اتصالات مخازن پلی اتیلن ، شامل لوازم جانبی مخزن هستند که برای ورود و خروج مایع به/از مخزن بر روی مخزن نصب می شوند. این لوازم شامل فیتینگ یا اتصالات ورودی و خروجی می باشند. همچنین فلوتر(شناور قطع کننده جریان مایع) از لوازم جانبی مورد نیاز می باشد که بر روی مخازن نصب می گردد. وظیفه فلوتر کنترل میزان حجم مایع درون مخزن و جلوگیری از مشکلات پیش بینی نشده برای مخازن در حین پر کردن آنها می باشد.

مقابله با نشت:

اتصالات مخازن به گونه ای طراحی شده اند که از نشت مایع در حین ورود و خروج مایع به مخزن جلوگیری می کنند. البته باید نصب فیتینگ با دقت و مهارت کافی انجام شود تا از اطراف اتصالات مخزن مایع به بیرون نشت نکند. مقابله با نشت در اتصالات باعث می شود که از ورود هوای آلوده به درون مخزن نیز جلوگیری شود. مهمترین نکته ای که باید در زمان انتخاب اتصالات در نظر گرفت این است که اتصالات به طور مناسب و آسان نصب شده و به راحتی آب بندی شوند. اتصالات الماس پلیمر با برخورداری از استاندارد این اطمینان را در مشتری ایجاد می کنند که آب بندی اتصالات به خوبی انجام شده و هیچگونه نشتی در پی نخواهند داشت.

انواع فیتینگ و اتصالات مخازن پلی اتیلن :

انواع مختلفی از فیتینگ و اتصالات مخازن پلی اتیلن در بازار موجود می باشد. متداولترین و پرکاربردترین نوع اتصالات موجود در بازار فیتینگ های برنجی و پلی اتیلن می باشد. صرفنظر از نوع مواد تشکیل دهنده فیتینگ، اندازه آنها از۱/۲ اینچ تا ۴ اینچ می باشد.

 اجزاء اتصالات:

فیتینگ و اتصالات مخازن پلی اتیلن از اجزاء مختلفی شامل فلنج، مهره و واشر تشکیل شده است.مهمترین بخش اتصالات مخازن پلی اتیلن فلنج می باشد. فلنج (flange گونه‌ای از اتصال دهنده‌های لوله‌ها، شیرآلات و دستگاه‌ها به یکدیگر می‌باشد. فلنج‌ها قطعه دیسکی شکل می‌باشند، که اغلب بصورت جفت، با استفاده از پیچ و مهره دو قطعه را به یکدیگر متصل می‌سازند، به آسانی باز شده و برای فشارهای پائین و بالا مناسب می‌باشند. فلنج مورد استفاده در مخازن پلی اتیلن یک طرفه بوده و توسط واشر و مهره چندپر به بدنه مخزن متصل می شوند.

 فیتینگ برنجی:

متداولترین نوع فیتینگ مورد استفاده در مخازن پلی اتیلن فیتینگ برنجی می باشد. مزیت این نوع فیتینگ در آب بندی مطمئن تر و کاهش هزینه نسبت به فیتینگ استیل می باشد.

فیتینگ پلی اتیلن:

فیتینگ پلی اتیلن هم یکی از انواع فیتینگ متداول می باشد. نصب آن آسانتر و از نظر هزینه مقرون به صرفه تر می باشد. این نوع فیتینگ بیشتر در مخازنی که اسید درآنها نگهداری میشود مورد استفاده قرار می گیرند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مخازن پلی اتیلن لطفاً مطلب مخازن پلی اتیلن الماس پلیمر را ببینید.