آیا از مخازن دست دوم پلی اتیلن  استفاده کنیم؟

مقدمه:

قیمت مخازن دست دوم پلی اتیلن و استفاده از آنها فروشگاه مخازن پلاستیکی الماس پلیمر
قیمت مخازن دست دوم پلی اتیلن و استفاده از آنها

در شرایط اقتصادی پیش رو اغلب مصرف کنندگان مخرن پلی اتیلن به دنبال تهیه و تعیین قیمت مخزن دست دوم پلی اتیلن هستند.  انتخاب و خرید  مخازن دست دوم هزینه های مصرف کنندگان را کاهش خواهد.

فروشگاه مخازن سه لایه الماس پلیمر ضمن احترام به خواسته این عزیزان چند نکته را برای انتخاب مخزن دست دوم پلی اتیلن ضروری می داند.

امیدواریم با رعایت این نکات در انتخاب مخزن دست دوم از خرید خود رضایت داشته و مخزن خریداری شده برایتان مثمر ثمر باشد.

انتخاب یک برند مطمئن و صاحب نام برای خرید مخازن دست دوم:

برندهای صاحب نام و ممطمئن در تولید مخازن پلی اتیلن تلاش کرده اند که مخزن تولید شده از کیفیت بالایی برخوردار باشد و مشتری از خرید مخزن رضایت داشته باشد. مهمترین نکته در انتخاب و خرید مخازن دست دوم صاحب نام بودن یا برند بودن تولید کننده مخزن می باشد.

استعلام عمر مفید مخزن پلی اتیلن از تولید کننده:

یکی از مهمترین فاکتورهای خرید یک مخزن دست دوم پلی اتیلن باقی ماندن از عمر مفید این مخازن می باشد. چنانچه عمر مفید مخازن به پایان برسد ممکن است مخزن کارایی خود را از دست داده باشد. در این حالت اصول بهداشتی نقض خواهد شد و همچنین ممکن است هزینه های نگهداری را افزایش دهد. قیمت مخازن دست دوم پلی اتیلن که عمر مفید آنها به پایان رسیده است نباید بسیار بالا باشد.

قیمت مخزن دست دوم پلی اتیلن :

برای تعیین قیمت مخازن دست دوم هیچگونه فرمول تعریف شده ای وجود ندارد. صاحبان مخازن دست دوم اغلب قیمت را خودشان تعیین می کنند. هیچگونه مرجع رسمی برای تعیین و تایید قیمت مخازن دست دوم نیز وجود ندارد.

روش پیشنهادی الماس پلیمر برای تعیین قیمت مخازن پلی اتیلن دست دوم :

  • قیمت روز مخزن نو، مشابه مخزن دست دوم را استعلام کنید.
  • عمر مفید مخزن را از تولید کننده استعلام کنید
  • فرمول استهلاک مخازن پلی اتیلن را از یک کارشناس مالی استعلام نمایید.

هر کالایی پس از خرید بلافاصله شامل افت قیمت خواهد شد. قیمت مخزن پلی اتیلن نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اما در نظر داشته باشید که مخزن پلی اتیلن کالایی نیست که با جابجایی و نصب در یک محل صدمه ببیند لذا در تعیین قیمت مخازن پلی اتیلن دست دوم این موضوع نباید مدنظر قرار گیرد.

قیمت مخزن نو را به تعداد سال طول عمر مخزن دست دوم تقسیم کنید. عدد به دست آمده را در سال های باقیمانده از طول عمر مفید مخزن ضرب و قیمت را به دست آورید.

نکات کلیدی در تعیین قیمت مخزن دست دوم پلی اتیلن:

  1. روش پیشنهادی یک قانون الزام آور نیست. خریدار و فروشنده محترم می توانند با توافق نسبت به تعیین قیمت مخزن دست دوم اقدام نمایند.
  2. در تعیین قیمت اغلب کالاها ۲۵ درصد از قیمت کالای نو را کسر کرده و سپس تعیین قیمت انجام می شود.

پیسنهاد الماس پلیمر این است که در تعیین قیمت مخزن دست دوم پلی اتیلن این ۲۵ درصد کسر نگردد.

در صورت خرید مخزن دست دوم پیشنهاد می گردد حمتاً فیتینگ های ورودی و خروجی همچنین فلوتر (شناور) مخزن را بازدید و در صورت امکان تعویض نمایید.

چنانچه مخزن برای نگهداری مایعات غذایی و دارویی مورد استفاده قرار خواهد گرفت پیشنهاد می شود که مخزن را ضدعفونی نمایید.

الماس پلیمر آرزو دارد که فروشندگان از این مطلب استفاده کرده و قیمت مخزن دست دوم خود را به صورت عادلانه تعیین کنند و خریداران نیز از خرید خود منتفع شوند.

 

سربلند باشید.